Yaoi - věrný obraz reality, část 2

10. Když mluvíme o té puse...

Tento bod je jen výkřik do tmy, ale některým yaoi chlapcům opravdu není nepříjemné líbat ukeho dvě vteřiny poté, co se uke vyzvracel. Třeba mají divné chutě... nevím, nechci to zkoušet. Nikdy jsem na to nepomyslela, až do doby, kdy jsem během týdne narazila na dvě mangy, kde toto provedli. *vzpomíná, jak přibližně to chutnalo, když naposledy zvracela a představuje si, že poté někoho líbá...* Oukej, někdy chci prostě usnout a už se neprobudit.

Obrazový argument

11. Zdrtil jsem ho mocně!

Nějaké to drcení nikdy neuškodí a tím se řídí i yaoi mangaky. Výsledkem jsou zdrcující příběhy a když už ne příběhy, tak aspoň zápletky. Nebudu nikoho obviňovat ze slabomyslných záminek, jak dostat sluttish bishíky do postele, viď, Minami Haruko, a je třeba s tímto trendem počítat – přece jen, je to porno, co si budem namlouvat. Yaoistka je s tím smířená. Ale někdy i yaoistka kroutí hlavou, když narazí na tento příběh: můj spolužák mi připomíná mého králíčka → vyspím se s ním. <= se spolužákem, ne s králíčkem! I když...


12. Mlčeti zlato, mlčeti zlato, mlčeti zlato

A „mluviti stříbro“ rovnou vyškrtněte. Yaoistka nemusí umět anglicky, aby si mohla přečíst svou oblíbenou mangu. Stačí jí znalost několika základních frází. Dovolím si je uvést i s volným překladem do češtiny.

Deeper! Deeper! / Faster! Faster! / Harder! Harder! / Atd! Atd! (Neflákej to!)

Fuck me! (Není třeba to nadále protahovat.)

You´re so tight! / like a virgin! (Vyhovuješ.)

It hurts! (Je to poněkud nepřijemnější než jsem předpokládal.)

I´m comming! (Z cesty, pokud stojíte ve směru a nechcete být zasaženi!)

It was fucking good! (Užil jsem si to.)

I love you. (Zas to někdy zopáknem.)

13. Když jeden ROFL nestačí a WTF se vzdalo

Z předchozího bodu si zřejmé, že v yaoi se toho moc nenamluví. Je to špatně? Nikoliv. Pokud se totiž v yaoi někdo rozkecá, stojí to za to. Ať už se jedná o srdceryvné výkřiky či názory na svět a na život. Co byste udělali vy, kdyby se váš otec vyspal s vaším nejlepším kamarádem?

Obrazový argument

14. Nomen omen

Vybíráte si mangu podle názvu? Já někdy také. V okamžicích, kdy sarkastická Taylor zmlátí obyčejnou Taylor a zažene ji do ulity. Proč jinak bych stáhla dílko s názvem „Stroke material“ a ještě k tomu, když je to het? Dobře, ještě jsem to nečetla.

Yaoi mangakám nelze upřít bujnou fantazii, co se týče vymýšlení názvů pro jejich počiny. Díky tomu mohly vzniknout mangy s názvy: Eeej, pane učiteli!; Můj kluk králíček; Prachy došly; Převlékací kavárna; Utopeni v lásce; Drahouškovy dlouhé nohy.

Nesčetné jsou i případy, kdy vám název mangy prozradí rovnou celý děj: Poté, co si tě opiju; Způsoby, jak si toho drzouna ochočit; Nabrnknul jsem si staršího chlápka; Osahej si mě, bejby; Romantický příběh zahraniční milostné aféry <= WTF?... a další. Brousíte si drápky na Nobelovu cenu za literaturu?

Jsou chvíle, kdy při čtení stránek zažíváte přesně ty stavy, o kterých hovoří titul. Příkladem za všechny je Palác hvězd, kdy se vám budou dělat hvězdičky před očima.

Po zážitcích výše popsaných budete vděční za mangy pojmenované japonsky, protože těm nerozumíte (pokud nestudujete japonštinu). Yaoi má sklony k nechutně dlouhým názvům. Z toho plyne, že yaoistky si své čtivo nepamatují podle názvu – pamatují si je jen podle děje. Diskuze dvou dívek pak může vypadat následovně:

A: Četlas Zipped open?

B: Netuším, co to je?

A: Bonus ke Koi-wa-něco-atakdál-mono.

B: WTF?

A: Od Tsudy.

B: WTF?

A: Jak se ukeho ptal, jestli mu může lízat bradavky.

B: Jo tó! Tys myslela Koi-wa-něco-atakdál-mono! Tak k tomu jsem nějakej bonus četla. Nebylo to přihozené v Arujino-nějakdál-nějakdál?

A: V čem? O_o

B: Tak nic, to neřeš. O čem to bylo?

A: Hádej. T_T

B: Aha. XDD


Po nějaké době yaoistka zjistí, že jediný více než dvouslovný japonský název, který si pamatuje, je Koori no mamono monogatari, protože to bylo upe mega dlouhé a upe mega husté, Blood byl cool a Ishuka mudliky budliky..


Jsem si vědoma, že článek vzbudí spoutu reakcí. Některými jsem si jistá, proto na ně odpovídám už dřív, než vůbec budou položeny. Než se na něco zeptáte, ujistěte se, že to samé už není ve FAQ:

1.

Otázka: Ty píí*o! Yaoi je super!!!! Je to můj žywot!!!§! Jak si wůBec můžeš dowolyt to úrážet????!!!

Odpověd: Táhni odsud a zameť za sebou stopy, protože až tě najdu, rejpnu tě tak, že se nevzpamatuješ.

2.

Otázka: Proč to teda čteš, když se ti to nelíbí?

Odpověd: Kdy jsem řekla, že se mi to nelíbí? Jen jsem upozorňovala na skutečnosti.

3.

Otázka: Jaké je největší plus při čtení yaoi?

Odpověď: Nepotřebuješ k tomu mozek.

4.

Otázka: *složitě vykonstruovaný a vystylizovaný lol komentář obsahující jediné souvětí o deseti větách, který si musí Taylor přečíst třikrát, aby aspoň zhruba pochopila jeho smysl*

Odpověd: Piš, jak ti zobák narostl.

A to je vše, přátelé. So long...


Použitá literatura: každé yaoi, které nestihlo utéci, mangaupdates.com, the-evil-empire.net

Rejpnuté mangy: Kirepapa, Unapai, Prachy došly, Little butterfly, Hero heel, Junk! Boys, Gekkou no rankan ni kuchinashi no nioi; Me de shireru yoru no junjou

Bendy boy: marissastarr (y-gallery)

0 komentářů:

Okomentovat