Maiden Rose

Z nudy jsem googlila a našla jsem Maiden Rose. Je to yaoi, vyšlo zhruba před měsícem. Pokud jste fanynky tohoto ?díla?, dál nečtěte, protože vás naštvu. Faktem je, že military yaoi nemám ráda, nemám ho ráda ještě víc než byznysmenské yaoi. (Než se mě zeptáš: „Jaké yaoi teda máš ráda?“ odpovím ti předem: „Školní komedie nebo prostě komedie.“) Ale k věci. ^_^

V úvodu kamera najede na moc pěkného kluka v uniformě, který čeká na vlak. Kocháme se dlouhodlouhými záběry na jeho lesklé vlasy, jasné oči a pootevřené rty. *polk* Pak přijde Seme. Nemusíte být v yaoi dvakrát zběhlí, abyste poznali, že je to Seme. Tento políbí ukemu ruku, poklekne před ním a praví mu, že voní sladce jako kvítí, což je jistě lichotka, která každého dospělého muže a navíc vojáka dosane do kolen.

Seme se jmenuje Klaus a uke Taki-sama. Taki-sama je velitel armády, jemný a delikátní mladík, na kterého všichni zírají se slinou u huby, který používá slovní obraty typu: „Zastavilo se mi srdce, když jsem vás spatřil na seznamu raněných!“, má postel velkou jak celej můj pokoj a fakani ho mají za vzor. Klause má za vzor jenom jeden fakan (ti ostatní asi ví, co by se jim mohlo stát, kdyby se zdržovali v jeho blízkosti). Klaus je takový frajer, že klidně na motorce vjede na bitevní pole, vyhodí do povětří jeden nepřátelský tank a bitvu vyhraje.

A o čem to tedy je?

NÁSLEDUJE SPOILER - je zde podrobně vykecán děj

Klaus Takiho znásilní. Dělá mu samé hnusné věci a nutí ho škemrat o milost. Pak ho olizuje jak kus špeku. Taki-sama se nebrání, ačkoliv by mohl. (Patrně zastává zásadu pana Smithe: „Šli jste s nimi a měli jste z toho bolavý zadek a čokoládovou tyčinku Bounty. Bránili jste se a měli jste dva dny samotky, opravdu bolavý zadek a otřes mozku.“ Neil Gaiman – Křehké věci)

Nějaké vzpomínky. Klaus a Taki-sama si patrně v minulosti udělali něco špatného.

Bitva. Fakan-Klausův-fanoušek a Klaus se ocitají v ohrožení života a Taki-sama se o Klause opravdu bojí. (Navzdory tomu, co mu předtím to prase provedlo.)

Takiho armáda vyhraje bitvu.

Klaus zavleče Takiho do chatky, kde ho znovu znásilní. Ještě hůř než předtím. Slibuje mu: „Dneska ho do tebe narvu celýho!!!“, na což Taki-sama reaguje panickým hysterickým řevem: „NÉÉÉ!“, a člověk se mu ani nediví, seme je totiž čistokrevá obluda.

Zatímco Klaus Takiho znásilňuje, před chatku přijde Fakan-Klausův-fanoušek a dojemně Klausovi vypráví, jak moc ho obdivuje a jaký je skvělý člověk. Klaus, aniž by přestal Takiho šukat, si s ním přes dveře povídá. Spratek je spokojen a odchází. Taki-sama je mezitím usouložen k smrti a umírá. Ne, neumírá. Mělo by to mít další díly, takže asi jenom omdlel. Povlečení je celé od krve.

Klaus svého činu hořce lituje, pečlivě zavine Takiho tělo do toho zpraseného prostěradla a něžně ho svírá v náručí. Následuje všeobecné dojetí.

Pak je konec.

KONČÍ SPOILER

No, měla bych říct, že... že jsem se hóóódně moc divila, když jsem na internetu našla výkřiky typu: „Prvotřídní yaoi!!!“ a na mangaupdates to má hodnocení 8,8. (Ale to má Viewfinder taky, že...) Třeba tomu křivdím, třeba to nakonec nebude taková pitomost, jak se zdá po první OAV. Ale já jsem mangu nečetla, možná v ní je příběh rozpracovanější a čtenář ví, co jak a proč, ale OAV ve mně nezanechalo žádné hlubší dojmy. Kromě zmatku a toho, že Takiho mi bylo fakt líto. A že Klause daboval Inoue Kazuhiko, ale ani to mu nepomohlo.

Pořád to sice nemá na skvosty typu Kirepapa a Romantan, ale u těch jsem se aspoň zasmála. Rose Maiden je moc vážný na to, aby si z něj člověk mohl dělat srandu, ale do dramatu, při kterém bych si pomyslela: „Oops, tohle je hodně blbý, chci vědět, jak to bude dál,“ to má taky hodně daleko. Na konci jsem zjistila, že se tam vůbec, ale vůbec nic nestalo, nic se nevyřešilo a zápletka byla jen tak letmo naznačena, tak... Ne, Rose Maiden mi nemá co říct. A navíc mě neskutečně štvou tyhle zamilovaně znásilňovací vztahy.

Měla bych pochválit animaci. Na yaoi OAV je vážně krásná. Obzvlášť Taki-sama. Ale to je tak jediné, co pochválím.

P.S: vím, že je hloupé něco hodnotit po prvním dílu, ale druhý bude kdoví kdy (a možná taky nikdy) a já se musela vypsat. Omlouvám se všem, kterých jsem se tímto dotkla XD. Je mi jasný, že vás bude hodně. Však hodnocení 8,8 to asi nemá samo od sebe. ^^


P.P.S: Zapomněla jsem dodat, že OAV obsahuje i bonus v podobě chibi speciálu. Všichni jsou tam kawaii chibíci v nekomimi, kromě Klause, který coby chibi vypadá jako normální, snesitelný seme (^_^) a má liškomimi (on o tom sice říká, že je to vlk, ale poznám lišku, když ji vidím, ne? XD) Přiznám se, že omake je opravdu roztomilé. Bez ironie. Tam je roztomilé dokonce i to, jak Klaus najede motorkou na bandu dvaceti vykulených kawaii koťátek a rozmetá je granátem. ^^

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Mas to krasne napsane :D. Hrozne jsem se zasmala.
To nasilneni, byt drasticke (a legracni, jak popisujes) mi prijde logicke, je prece naprosto jasne, ze se oba hrozne chteji, ale kvuli dramaticnosti si proste nemuzou jen tak padnout do naruce.
Diky, fakt jsem se nasmala :)

Okomentovat