Girl Got Game

Alternativní název: Power!

Autorka: Seino Shizuru

Rok vydání: 1999

Délka: 10 volume

Status: dokončená

Download: mangatraders.com


Aizawa Kyo není zrovna zázrak co se týče ženskosti, ale snaží se. Nastupuje na střední školu Seisyu a už se nemůže dočkat, protože tato škola je vyhlášená svými uberduper roztomilými dívčími uniformami.

Bohužel nejen jimi.

Seisyu High School je vyhlášená také svým basketballovým týmem.

Chlapeckým bassketballovým týmem.

A její tatík má fakt hodně rád basketball, má ho tak rád, že by udělal cokoliv, aby Kyo hrála za Seisyu, i kdyby měl zfalšovat všechny papíry a poslat ji na školu převlečenou za kluka. A taky to udělá. Dceruška z toho není moc nadšená, vždyť se tolik těšila, že bude nosit slaďoučkou uniformu a najde si hodného přítele a teď má smůlu. Ale poslechne, co jiného jí jako hrdince crossdress mangy zbývá.

Kyo (teď už jako TEN Kyo) nastoupí na školu, díky nesporným schopnostem je přijata do družstva a bydlí na chlapeckém intráku, samozřejmě na pokoji s největším bishíkem, ale...

Ale celé je to trochu špatně, protože jestli čekáte něco romantického a v hlavě vám bliká varovná kontrolka s nápisem Hana Kimi, tak jste se šeredně spletli, stejně jako kdysi já.

Pravdou je, že Girl Got Game je s Hana Kimi srovnávána skoro všude a ono to tak trochu svádí, protože zápletka je hodně podobná a sama jsem si říkala: „Jaj, plagiát Hana Kimi, to číst nebudu“, jenže pak jsem neodolala a nestačila jsem se divit. Girl Got Game je komedie, opravdu hodně brutální komedie, co chvílemi sklouzává k parodii, která se neštítí ničeho, čímž jdou do háje prakticky všechny potencionálně romantické situace (kromě jedné nebo dvou „nutných“ na konci). Ono když se podíváte na hlavní hrdiny, nějaká zvláštní romantika tady ani nepřichází v úvahu.

Pokud bych měla zůstat u srovnání s Hana Kimi, Aizawa Kyo je taková reverzní Mizuki. Vypadají i celkem podobně, ale zatímco Mizuki postupem času vypadala víc a víc jako holka, u Kyo je to přesně naopak. Zpočátku slintá nad roztomilými věcmi a chová se zženštile, ale zhruba v polovině už má sama problém udělat si jasno v tom, jestli se holka nebo kluk. Je to slečna přizpůsobivá, život na chlapeckém intráku s ní dělá svoje a ve finále to vychází tak, že je ještě větší prase než všichni ti kluci kolem ní a čtenář zjišťuje, že ona snad ani holka být neumí. I v situacích, které jiné gender-benderové hrdinky zvládaly na jedničku a dokázaly ze své ženskosti vykřesat maximum - takové ty scény plné hlubokých pohledů z očí do očí, kde jsou okraje rámečku dekorovány růžemi a hlavní hrdina myslí na jediné („Jsem sakra teplej nebo nejsem?!?“) - je Kyo pořád stejná obluda. Sympatické je, že Kyo, na rozdíl od ostatních gender bender slečen, občas dostane i menstruaci a pak je stejně příjemná jako... no, prostě hrozně moc příjemná a její spolužáci se pak nestíhají divit, co se to s „kámošem“ stalo.

Hlavní tupec, Eniwa Chiharu, je můj idol, ovšem všeobecnému podvědomí o idolovitosti se vymyká. Pěkný sice je (ale to jsou v manze všichni, že), ale co mu na kráse a na sportovním talentu pánbůh přidal, to mu ubral na rozumu a Eniwa Chiharu by NeCHaCHa (soutěž o Nejrychleji Chápajícího Chasníka) asi nevyhrál. Kromě toho, že je neskutečně zabedněný, citlivý jako pařez a slovo „romantika“ by hledal ve slovníku cizích slov, je urážlivý jak malé děcko a kdyby existoval měřák gentlemanství, Chiharu byl šel krutě do mínusu. Zkrátka „pohádkový princ“ jak má být. Kdo by ho samou láskou neumačkal? Kdo by ho... neumačkal?

A to je jenom hlavní páreček (no nehodí se k sobě??), o ostatních postavičkách raději nemluvím. (Mimochodem, pokud jste to už někdo četli, napište mi do komentářů svůj názor, za pár dnů dostanu nové kotě, bude blbé pojmenovat ho Matrix? Nemohlo by to na něm zanechat... ehm... Následky? XDD)


Původně jsem toho o Girl Got Game chtěla napsat mnohem víc. Jenže pak se mi všechno nějak vykouřilo z hlavy. Faktem zůstává, že kromě mang, které jsem překládala, je tohle jediný komiks, který jsem přečetla dvakrát. (Tím myslím „přečetla dvakrát“, ne „přečetla jednou a podruhé koukla na pár oblíbených scén“.) Pokaždé jsem se zalykala smíchy, chvílemi se to ani nedalo vydržet a myslela jsem si, že trénovaná možná jsem, ale tentokrát mi ta bránice vážně praskne. (Říkejte si co chcete, ale ta rvačka s následnou asistencí BDSM pornáče v 7. volume by měla vejít do historie. *stačí jí, aby si na to vzpomněla a dostane další záchvat smíchu*)

Zkrátka – Girl Got Game je shoujo pro lidi, kteří nemají moc rádi shoujo. Ať se vám bude líbit nebo ne, je to jedna z mých nejoblíbenějších mang. (A samozřejmě, pokud se vám náhodou nelíbila, tak mi to do komentářů nepiště, protože z „recenze“ je zjevné, že pro ni mám trochu slabost a jsem na ni háklivá... a pokud mi ji tu budete kritizovat, mohla bych být smutná... nebo hůř – ZLÁ!) Mám nutkání přečíst si to potřetí <3.

UKÁZKA0 komentářů:

Okomentovat