Fanfiction.net - požehnání nebo prokletí?

Když fanynka krvácí...

Fanfiction.net je server, kde může přispívat kdokoliv. Stačí mít texťák, klávesnici a první dvě třídy základní školy. Najdete tam skutečně cokoliv. V čem je problém? Může tam přispívat kdokoliv. Najdete tam cokoliv. Věřte mi, vím, o čem mluvím.

Představme si modelovou čtenářku a říkejme jí třeba Taylor. Tato čtenářka se vyznačuje průměrným vzděláním, znalostí angličtiny, neschopností odolat slashi a lehčí slabostí pro spoilery. V oblasti yaoi se stále drží jistých hranic, mezi něž se počítá například shotacon a necrosex. A nevěří varováním.

Vypila jsem s mámou napůl láhev vína /máma = 1 sklenička, já = ten zbytek/, od rána poslouchám Eluveitie a i když z těch houslí, fléten a dud dostávám tiky, nemám sílu si do Winampu hodit jinou skupinu. Ani nechci. Koupila jsem nový sprej pod žehličku a nejspíš obsahuje i tužidlo, protože mé vlasy jsou teď všechno, jen ne silky. Popravdě, jsou jako žíně, ale aspoň drží tvar. Přípravu na pondělní zkoušku ze světové literatury jsem dávno vzdala. Anakreont mě moc nezajímá.

Věřte varováním na fanfiction.net. Ti lidi to tam nepíšou pro srandu králíkům.

ČLÁNEK OBSAHUJE YAOI.

Na nápaditější varování nemám sílu. Sorry.

Máme tedy modelovou čtenářku zvanou Taylor. (Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami je čistě náhodná.)

Představme si modelovou mangu. Je zde hlavní hrdina A(madeus), jeho přítel B(orgius), záporák Y(luminus), záporákův přítel Z(abian) a vedlejší postava M(onicus).

Co všechno se na fanfictin.net dozvíte, když si nedáte pozor?

1. Žádný pairing není nemožný.

Co se Nightie zmínila o něčem, co obsahovalo Crowley / Crowleyho auto (v našem jazyce: Amadeus / Amadeova rychlovarná konvice), stal se ze mě flegmatický čtenář, který se nepodiví ničemu. <= to jsem si myslela. Ve skutečnosti jsem se pak divila ještě mnohokrát, jak se vzápětí dočtete.


2. Zásadní spoilery jsou vždy řádně označeny.

Ani takovýto popis povídky není výjimkou: „Angst, zaměřuje se na pocity B(orgiuse) v 6. volume, poté, co zradil A(madeuse). Jeho zrada mi způsobila neskutečný šok. Jak mohl B(orgius) zradit??? Vždyť Amadeovi přísahal, že ho NIKDY nezradí!!! Nenávidím ho! Plakala jsem tři dny. POZOR, OBSAHUJE SPOILERY OHLEDNĚ 6. VOLUME!!!“

Děkuji za varování. Trochu pozdě, nemyslíš?

3. Pozor na fiktivní smrt postavy.

Popisky jsou vskutku zákeřné: „Angst. Amadeus umírá v Borgiusově náručí. Ingoruji zde skutečný konec mangy, kde Borgius Amadea zastřelil a ten zemřel sám a opuštěný. Myslím, že moje verze Amadeovy smrti je daleko romantičtější.“

Zde doporučuji modelové čtenářce server fanfiction.net zavřít, zaklapnout spadlou čelist a jít si uvařit čaj. S rumem. A server už nikdy neotvírat.

4. Fantazii se meze nekladou.

Zápletka: „Amadeus nenávidí vajíčkový salát. Borgius miluje vajíčkový salát. Jak to vyřeší?“

Modelová čtenářka soudí, že toto nepotřebuje komentář.

5. Biologické zákony jsou zásadně ignorovány.

Amadeus je muž. Yluminus je muž. Yluminus porodí Amadeovi dítě a nikomu to není divné. Není zde důležité, že muž porodil dítě. Je třeba vyřešit, proč se spolu spustili, když jsou nepřátelé a kdo synka vychová. Není vyloučeno, že toto dítě bude v budoucnu (asi tak za 8 let) jedním z rodičů (Yluminusem, protože ten je zlý) znásilněno a že se mu to bude líbit.

Pokud vám popsané situace nepřipadají dostatečně hard, je třeba povídky na fanfiction.net prohnat sítem zvaným „rating M“. M znamená Mature. Mature znamená Dospělý. Mature znamená, že postavy padají s výkřikem „fuck me, you fucking fucking fucker, fuck me as hard as you can, you fucking fucker, fuck you“ do postele a ani si při tom nevyzují boty. Nevyzuté boty jsou pak předmětem uměleckých úvah po celou dobu sexuální orgie.

Co nás tedy čeká při ratingu M?

6. Pairingy překračují hranice příčetnosti.

Crowley a jeho Bentley náhle mizí v zapomění. Na okamžik opustím modelové postavy Amadea a Borgiuse a znázorním situaci na konkrétních případech.

Count Cain: Alexis / Marry, Jezebel / Marry. V jediné povídce. Modelová čtenářka touží na autorku této povídky zavolat policii.

Naruto: Konohamaru / Akamaru. Fantazie modelové čtenářky nedostačuje.

Bleach: Byakuya / Senbonzakura. Nemilé, být rapeován vlastním mečem, viď, Kusuri uri, ty do téhle skupiny patříš taky.

Full metal alchemist: člověk Edward Elric / brnění Alfons Elric. Zde je třeba počítat s chabými dialogy. Kusu železa nemůžete šeptat do ouška, že je „sooo soft and warm“.
Angel Sanctuary: Zaphikel / Sai. Sai jako ten chlapec z Naruta. Anael spadla z lopatky a Raziel se může odstěhovat do děcáku, no... lásce neporučíš. Uriel / jeho kosa. Podejte mi tu vodku.

7. Raper neznamená člověka, který poslouchá rap aneb pokřivené tužby.

Amadeus je unesen, mučen, upalován, topen a znásilněn. Borgius ho zachránil a znásilnil. Ještě hůř, než původní únosce. Hádejte, bylo to Amadeovi nepříjemné? Ale kdeže!

8. Chcete yaoi? Rating M je dvousečná zbraň.

Je třeba si uvědomit, že rating M neznamená pouze yaoi. Ratingem M může být označena i slušná povídka s nízkým obsahem krve či (podle mínění autora) nesnesitelnou psychickou zátěží.

9. Zlomyslnost.

„Povídka obsahuje psychické i fyzické znásilňování, týrání, bití, mučení, upalování, trhání končetin, slzy, bolest, křik, zoufalství a utrpení. Pokud vám cokoliv z tohoto není po chuti, vypadněte! Byli jste varováni, tak si nestěžujte!“

Je výborné, když vám toto autorka sdělí. Je horší, když takové varování najdete až na konci povídky.

10. Yaoistkám není nic svaté. Tomu věřte.

„WARNING: SEX WITH DEATH BODY!“

Představme si mangu, kde si na konci Amadeus s Borgiem zemřou v náručí. Jejich přítel Monicus objeví jejich mrtvá těla a nešťastně odchází. Alespoň zůstali spolu. Modelová čtenářka roní krokodýlí slzy. Amadeus s Borgiem zůstávají v její mysli nedotknutelní. Do té doby, než na webu fanfiction.net objeví povídku s varováním, které vidíte napsáno kapitálkami.

„Ne, to by přece neudělali!“ děsí se modelová čtenářka a jde se o tom přesvědčit.

To si piště, že udělali. Ano, i tady Amadeus s Borgiem zemřeli a Monicus je objevil. Jenže zde se události v manze rozcházejí s událostmi ve fanfiction, protože Amadeus je sexy mrtvola a ještě neztuhnul a Monicus si nenechá ujít příležitost. Modelová čtenářka je otřesena a na uklidnění otevře povídku, která je označena jako angst záporáka Zabiana nad mrtvým tělem záporáka Yluminuse. Bohužel se dozvídá, že Zabian dělal s mrtvým Yluminusem všelicos, jen to truchlení jaksi vynechal. Modelové čtenářce nezbyde, než na fanfiction.net i yaoistky nadosmrti zanevřít, vzít si žiletku a jít se řezat do kouta, aby se potrestala za vlastní zvědavost.

Ať zamíříte na fanfiction.net za jakýmkoliv účelem, můžete si být jistí, že se vždy dozvíte něco, co nechcete vědět, na co jste nechtěli pomyslet a co si nedokážete představit. Vždycky si přečtete něco, co jste nechtěli. Ať už v rychlosti při projíždění popisku, kvůli vlastní zvědavosti a nedůvěřivosti nebo omylem v povídce, která měla být původně o něčem jiném. Fanfiction.net se vyhněte. Vyplatí se tam jít v jediném případě – když dostanete tip na určitou povídku + přesný odkaz, abyste náhodou nezabrousili do zakázaných vod. Fanfiction.net je svět, kde je možné úplně všechno. Úplně všechno. A to není vždy tak docela výhoda.

Použité zdroje: fanfiction.net, livejournaly

P.S: přehodila jsem Eluveitie za Dropkick Murphy´s. Ti(c)ky (Miky) trochu polevily.

0 komentářů:

Okomentovat